گفتگو با خبر گزاری ايسنا

www.persianblog.irخبری از شاعر "خیابان خواب ها"                 

اگر بشود شاعری را به استناد محل تولدش اهل شهری دانست خلیل جوادی زنجانی خواهد بود.او که پیشتر آثارش را_عمدتاً غزل _ در یک مجموعه شعر مشترک به نام "در سایه ی غزل " و یک مجموعه شعر مستقل تحت عنوان " خیابان خواب ها " به چاپ رسانده است این روزها بیشتر در عرصه ی ترانه و ترانه سرایی فعالیت دارد.خبر زیر را از او به نقل از ایسنا می خوانید:  عليرضا بازرگان

وضعيت ترانه‌ي امروز فاجعه است

خليل جوادي مجموعه‌ي ترانه‌هايش را در قالب كتابي منتشر مي‌كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين كتاب با عنوان احتمالي "رفتن تو يه دروغه"، در مرحله‌ي انتشار است. حدود 80 ترانه در اين مجموعه ارايه شده كه بيشتر آن‌ها توسط خوانندگاني همچون حميد غلامعلي، عليرضا عصار، محمد خاكپور، محمدرضا صادقي و محمد قاضي‌زاده اجرا شده‌اند. جوادي در اظهارنظري وضعيت ترانه‌ي امروز را فاجعه دانست و با اشاره به مراسم بزرگداشت بيژن ترقي گفت: ترقي در اين مراسم عنوان كرد بهتر است كار را به دست كاردان بسپارند، يعني هم متوليان و هم كساني كه كار را انجام مي‌دهند، اهل آن باشند كه اگر كار به دست اهلش نيفتد وضع اين‌گونه مي‌شود. او با بيان اين‌كه اين مشكل، فقط در هنر و ادبيات ترانه نيست و سال‌هاست كه هيچ چيزي سر جاي خودش نيست، افزود: ترانه‌ي امروز هم ضعف تكنيك دارد و هم ضعف مضمون و نگاه. يك ترانه‌سرا چون مخاطب عام دارد، بايد جامعه‌شناسي، روانشناسي، تكنيك شعر و تلفيق شعر و موسيقي را بلد باشد كه متاسفانه امروز اين‌طور نيست. او از دهه‌هاي 30، 40 و 50 به‌عنوان دهه‌هاي درخشان در ترانه ياد كرد. جوادي كه چاپ اول مجموعه‌ي شعر "خيابان‌خواب‌ها"يش تمام شده و درصدد تجديد چاپ آن است، همچنين يك كتاب را به همراه لوح فشرده‌اي از مجموعه‌ي شعرهاي طنزش در حال آماده‌سازي دارد.

/ 2 نظر / 30 بازدید
مسعود

سلام . شاد و موفق باشی . ----------------------------------------------------------- آنان که در مسير زندگی خود را به باد می سپارند زود می رسند ولی سالم نمی رسند .

سيد مهدی موسوی

سلام خلیل جان خوبی؟ جویای احوال هستیم... به ما هم سری بزن... ماهی تو که...